| Brand | Tissot |
| Bracelet | Leather |
| Case | Steel |
| Case diameter | 40mm |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial colour | Blue |
| Gender | Male |
| Guarantee | Tissot Two Year Manufacturer's Warranty |
| Movement | Automatic |
| Sku | T1584071604100 |
| Water resistance | 50m |

| Brand | Tissot |
| Bracelet | Leather |
| Case | Steel |
| Case diameter | 40mm |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial colour | Blue |
| Gender | Male |
| Guarantee | Tissot Two Year Manufacturer's Warranty |
| Movement | Automatic |
| Sku | T1584071604100 |
| Water resistance | 50m |

Love it? Add to your wishlist
Your favorites, all in one place. Shop quickly and easily with the wishlist feature!
[title]
[message]