| Brand | Longines |
| Between lugs | 13mm |
| Case | Stainless Steel u0026 18k Rose Gold Cap |
| Case diameter | 27mm |
| Collection | DolceVita |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial colour | Silver |
| Gender | Female |
| Guarantee | Official Longines 2 Year Guarantee |
| Movement | Quartz |
| Sku | L52585717 |
| Strap material | Stainless Steel u0026 18k Rose Gold Cap |
| Water resistance | 30m |
