| Brand | Tissot |
| Bracelet | Steel |
| Case | Steel |
| Case diameter | 19.5mm |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial colour | Gold |
| Gender | Female |
| Guarantee | Tissot Two Year Manufacturer's Warranty |
| Movement | Quartz |
| Sku | T140096302600 |
| Water resistance | 30m |

| Brand | Tissot |
| Bracelet | Steel |
| Case | Steel |
| Case diameter | 19.5mm |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial colour | Gold |
| Gender | Female |
| Guarantee | Tissot Two Year Manufacturer's Warranty |
| Movement | Quartz |
| Sku | T140096302600 |
| Water resistance | 30m |
