| Brand | Tissot |
| Bracelet | Steel |
| Case | Steel |
| Case diameter | 40mm |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial colour | Blue |
| Gender | Male |
| Guarantee | Two Year Tissot Warranty |
| Movement | Quartz |
| Sku | T1494171104101 |
| Water resistance | 100m |

| Brand | Tissot |
| Bracelet | Steel |
| Case | Steel |
| Case diameter | 40mm |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial colour | Blue |
| Gender | Male |
| Guarantee | Two Year Tissot Warranty |
| Movement | Quartz |
| Sku | T1494171104101 |
| Water resistance | 100m |

Love it? Add to your wishlist
Your favorites, all in one place. Shop quickly and easily with the wishlist feature!
[title]
[message]