| Brand | Longines |
| Between lugs | 7 mm |
| Case | Stainless Steel |
| Case diameter | 30mm |
| Collection | PrimaLuna |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial colour | Mother of Pearl |
| Gender | Male |
| Guarantee | Official Longines 5 Year Guarantee |
| Movement | Quartz |
| Sku | L81424876 |
| Strap material | Stainless Steel |
| Water resistance | 30m |
