| Brand | Tissot |
| Bracelet | Titanium |
| Case | Titanium |
| Case diameter | 38mm |
| Collection | PRX |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial colour | Blue |
| Gender | Male |
| Guarantee | Tissot Two-Year Warranty |
| Movement | Automatic |
| Sku | T1378074404100 |
| Water resistance | 100m |

| Brand | Tissot |
| Bracelet | Titanium |
| Case | Titanium |
| Case diameter | 38mm |
| Collection | PRX |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial colour | Blue |
| Gender | Male |
| Guarantee | Tissot Two-Year Warranty |
| Movement | Automatic |
| Sku | T1378074404100 |
| Water resistance | 100m |
