| Brand | BOSS |
| Bracelet | Stainless Steel |
| Case | Steel |
| Case diameter | 42mm |
| Crystal | Mineral Crystal |
| Dial colour | Black |
| Gender | Male |
| Guarantee | Two Year Manufacturer's Warranty |
| Movement | Quartz |
| Sku | 1513994 |
| Water resistance | 50m |

| Brand | BOSS |
| Bracelet | Stainless Steel |
| Case | Steel |
| Case diameter | 42mm |
| Crystal | Mineral Crystal |
| Dial colour | Black |
| Gender | Male |
| Guarantee | Two Year Manufacturer's Warranty |
| Movement | Quartz |
| Sku | 1513994 |
| Water resistance | 50m |

Love it? Add to your wishlist
Your favorites, all in one place. Shop quickly and easily with the wishlist feature!
[title]
[message]