| Brand | Tag Heuer |
| Case | Titanium u0026 18K Rose Gold |
| Case diameter | 39mm |
| Collection | Monaco |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial colour | Black |
| Gender | Mens |
| Guarantee | Official TAG Heuer 2 Year Guarantee With 3 Year Extension |
| Movement | Automatic |
| Sku | CDW2150.FC8360 |
| Strap material | Leather |
| Water resistance | 100m |
